Směs k přípravě bramborových knedlíků.
OSTATNÍ
Počet produktů: 11
Bramborový škrob je známý také pod názvem solamyl. Používáme jej nejen při přípravě moučníků a pečiva, ale také k zahušťování jídla.
Dýňová jádra mají oříškově nasládlou chuť. Nejsou solené.
Jsou vhodné jen tak na chroupání a také do kuchyně.
Himálajská sůl má narůžovělou barvu, kterou jí dodává v ní obsažené železo. Není obohacená jódem a obsahuje spoustu minerálů.
Kukuřičná krupice se používá při přípravě knedlíků, nádivek, polenty, tortil, pečiva, halušek, koláčů, k zahuštění pokrmů, do obalovacích směsí a kaší.
Lněné semínko využíváme v kuchyni do pečiva, různých kaší, salátů, pomazánek nebo pro přípravu čaje.
• TIP! Celé semínko není pro lidský organismus stravitelné, je třeba jej před polknutím rozkousat.
Mák se dá použít, jak v klasické kuchyni, tak ve zdravé kuchyni. Využíváme jej především do náplní, k pečení koláčů a buchet. Může se dát také do jogurtu.
Čirá potravinářská želatina se používá jak do moučníků, tak i do aspiků, aspikových dortů, salámů nebo tlačenek.
Aroma sezamových semen není nijak výrazné, chuť je však příjemně nasládlá a ořechová, zesiluje po opražení nebo rozemletí semen na pastu.
Využití v kuchyni:
→ Poyspání pečiva, chalva, dresink na maso, nudle, zeleninové saláty, olej, indické sezamové kuličky til ladoos, sezamová pasta.
S čím je sezam dobrý?
→ Citron, lilek, listová zelenina, luštěniny, med, nudle, ryby, rýže.
Koření, s nimiž se sezam výborně kombinuje:
→ Hřebíček, chilli, kardamom, koriandr, muškátový oříšek, oregano, pepř, skořice, tymián, zázvor.
Slunečnicová semínka jsou vynikajícím zdrojem celé řady vitaminů, zejména vitamínu E, několika vitaminů B komplexu a řady minerálních prvků, zejména hořčíku, fosforu, manganu, zinku, draslíku či železa.
Glutaman sodný je bezbarvý krystalický prášek s výraznou masovou chutí. Zvýrazňuje chuť pokrmů a oblíbený je především v asijských kuchyních.